Vybrané zahradnice dostaly k otestování samozavlažovací truhlík Mareta od české firmy Plastia. Jak byly spokojené?

image
otestováno
Počet recenzí
8
jak jste hodnotili
5
4x
4
3x
3
1x
2
1
doporučuje
88 %
Testováno v období
od 19. 4. 2020
do 17. 5. 2020


Samozavlažovací truhlík Mareta 

Samozavlažovací truhlík Mareta v délce 60 cm, patří k nejoblíbenějším truhlíkům od české společnosti Plastia.

Zalévání je dokonalé, má dostatečnou zásobárnu vody s hladinoměrem, v přední části truhlíku je otvor pro lití vody, jakmile je vody dostatek, otvor se uzavře.

K truhlíku patří též praktické sponky, které brání rozevření plně osázeného truhlíku. Pěstovat v něm můžete saláty, bylinky, ředkvičky, ale skvělý je i na muškáty nebo letničky. 

Více informací o produktu najdete TADY.
Hodnocení
8
avatar
Marie
Do truhlíku jsem zasadila fuksie, které mají rády stín. I z tohoto důvodu nebylo nutné květiny v truhlíku tak často zalévat. Samozavlažování v truhlíku tak vydrželo téměř 3 týdny. Truhlík je dostatečně prostorný, takže i osázení bylo hračkou. Zaujal mě i svým atraktivním vzhledem.
klad prostorný
klad vzhled
klad žádný nedostatek
příloha
avatar
Věra
Samozavlažovací truhlík Mareta funguje perfektně, rostlinky zatím zalévám jen 1x týdně a vláhu mají dostačující. Zkoušela jsem zalévat i s velkou konví a neměla jsem žádný problém, voda do truhlíku krásně teče. Na otvoru pro vodu oceňuji, že se zavře, když je naplněný. Truhlík jsem osázela jahodami a velice dobře se sázely. Truhlík je hodně prostorný a také se mi líbí různě barevně provedené části, které se nechají kombinovat. U truhlíku bych uvítala háky na zavěšení - jako součást truhlíku (ne jako příslušenství k dokoupení).
klad Velikost
klad Vzled
klad Různé barevné kombinace
klad Prostornost
klad Zavírací otvor na vodu
klad Snadnost osazování
klad Pohodlné zalévání
klad Háky na zavěšení nejsou součástí truhlíku.
příloha příloha příloha
avatar
Lucie
Truhlík je krasný vzhledem, je velmi prostorný, pro mě až příliš. Nalévání vody je pohodlné, avšak měli jsme nějaký špatný (rozbitý) hladinoměr a ať jsme lili dostatek vody, stál stále na místě. Ale poradili jsme si, nalili tam necelé 3 litry a zavlažování fungovalo, celých 5 dnů jsme nemuseli na zahradu zalévat. Květiny se do něj sázely dobře, jen tím, jak je prostorný, pojme hodně hlíny. Pokud do květináče nalijete vodu a pak ho chcete přemístit, pozor na to, na bocích má nesmyslné velké díry a pokud sázíte třeba v kuchyni a chcete přenést na balkon, bude místo v květináči voda u vás na podlaze, takže zalévat až na konečném místě.
klad Vhled
klad Velmi prostorný
klad Pihodlné zalévání
klad Příjemné vsázení květin
klad Kětináč se nerozjíždí do stran
klad Špatný nefunkční hladinoměr
klad Nesmyslné díry na bocích, ze kterých se vylévá voda
příloha příloha příloha
avatar
Liana
Truhlík předčil mé očekávání. Nejen praktičností, ale i designem. V den, kdy mi přišel truhlík, jsem darem dostala pelargonie. Takže volba osázení byla jasná. Truhík je dostatecně prostorný, samozavlažování funguje skvěle. Doporučuji.
klad Praktičnost zalévání (co 3 dny)
klad Design
klad Stálý přísun vody - zavlažování
klad Hladinoměr - stálé vidíte množství vody
klad Různé barevné variace
klad Žádná negativa
příloha
avatar
Jana
Truhlík Mareta se mi zalíbil na první pohled a to díky svému tvaru, prostornosti, barevné kombinaci a bezva nápadu s místem na drenáž (použila jsem jako drenážní vrstvu keramzit) i na knoty, které samozavlažují rostliny a perfektně fungují. Díky za tento nápad. Do truhlíku jsem chtěla zasadit své vlastnoručně napěstované muškáty, ale vzhledem k tomu, že jsem toužila mít květiny v truhlíku již kvetoucí, tak jsem nakonec do truhlíku zasázela čtyři již kvetoucí petunie. A jak vidíte udělala jsem dobře, protože dle mne se do truhlíku perfektně hodí. Navíc se mi díky prostornosti truhlíku sázely velice dobře a místa mají všechny čtyři petunie v truhlíku dost. Také se mi díky nalévacímu otvoru, který je uvnitř truhlíku na boku, květiny dobře zalévají a díky hladinoměru stačí jednou za týden dolít vodu. No za mne je truhlík Mareta SUPER KRASAVEC, který se dobře hodí jak na venkovní parapet, tak i do zahrady, na balkon, ale i na parapet doma v předsíni, kde u nás dělá velkou parádu. Jana B.
klad Prostornost truhlíku
klad Barevné kombinace
klad Moderní zaoblený desing
klad Perfektně vymyšlené a hlavně fungující samozavlažování
klad nenašla jsem nic co by se mi nelíbilo
příloha příloha příloha
avatar
Lenka
S truhlikem se mi pracovalo skvěle, přehledný navod i s katalogem dalších produktů. Sestavení bylo taky jednoduché. Květiny v něm vypadají super. Při zalévání jsem čekala, kdy se mi uzavře otvor jak je v popisku, avšak voda začala vytýkat z dírek na boku - na to jsem zvyklá z jiných samozavlazovacich truhliku, ale čekala jsem nějakou vychytavku. :-)
klad Vzhled
klad Přehledný návod
klad Jednoduché sestavení
klad V popisku se píše, že se uzavírá otvor na zaliti. Mě přebytečný voda vytekla na nohy
příloha příloha příloha příloha
avatar
Eva
Truhlík je v pěkné barvě a má velice pěkný a velký tvar.Z množství barev si vybere určitě každý spotřebitel. Složit jej zvládne každý.Hladinoměr je dostatečně velký včetně nalévacího otvoru.Stačí zalévat 1 týdně.Do truhlíku se vejdou bez problému tři rostliny.Je stabilní - nehrozí převrácení.Do truhlíku jsem zasadila krásenky žluté, které se ještě rozrostou a zaplní truhlík.
klad barva
klad velikost
klad stabilita
klad mohl být trošku vyšší lem
příloha
avatar
Jana
Truhlík jsem osázela květinou Thumbelina. Truhlík je prostorný, tudíž osázení bylo pohodlné. Zatím jsem zalévala pomocí nálevky do vodní šachty do rysky na max od osázení jedenkrát. Hlína je stále vlhká. Tento truhlík doporučuji nejen praktičností ale i vzhledem. Oceňuji i barevnost.
klad Barevná kombinace
klad Design
klad Zalévací šachta
klad Měrka vody
klad Není co vytknout
příloha příloha
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel